2023-11-26

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
    Przeżywamy ostatnią niedzielę roku Kościelnego.

2. Caritas.
    Dzisiaj spotkanie zespołu Caritas o godz. 16:00.

3. Bezpłatne konsultacje.
    Bezpłatne konsultacje dotyczące modernizacji domowego źródła ciepła odbędą się 27 listopada (jutro) o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego, ul. Stelmaszczyka 4 w Jastarni.

4. Msza Święta w czwartek.
    W czwartek 30 listopada Msza Święta będzie o godz. 17:00.

5. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
    Pierwszy piątek miesiąca:
       – Spowiedź od godz. 6:30 oraz od godz.17:00.
       – Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.
       – Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.
    Pierwsza sobota miesiąca:
       – Nabożeństwo ku czci Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Świętej o godz. 7:00.

6. Grupa Modlitwy Ojca Pio.
    Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

7. Kiermasz Świąteczny.
    Siostry Betlejemitki z Grabowca koło Szemudu zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia w godzinach od 9:30 do 17:00. Na kiermaszu można nabyć: świece woskowe, syropy, wypieki świąteczne, monastyczne dewocjonalia oraz miody z klasztornej pasieki.

8. Róże Kobiet.
    Spotkanie Róż Kobiet odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 15:00.

9. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Czwartek – Święto, Św. Andrzeja, Apostoła.
    ● Niedziela – Początek adwentu i nowego roku liturgicznego.

10. Posłanie świeckich katechistów.
    Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów.
    Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp.
    Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji.
    Celebracja będzie miała miejsce w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o godz. 10:00.

11. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Po dzisiejszych Mszach Świętych jest zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ten cel.

12. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny numer grudniowy.