Parafia

phoca thumb m 2019 06 01 kosciol 0001Kościół ma długość 29,5 m, szerokość 11,5 m, a wysokość 14 m.
Może pomieścić około 500 wiernych.

Budowę kościoła rozpoczęto jesienią 1931 roku bez profesjonalnych planów, które miały być sporządzone już po rozpoczęciu prac. Niestety okazało się, że plany nie dotarły do wykonawców. W tej sytuacji budowniczowie podjęli decyzję o wzorowaniu się na świątyni w Łebczu. Pracami kierował pan Zielke z Gnieżdżewa.

Kiedy przystąpiono do wznoszenia murów Komisja Urzędu Budowlanego z Wejherowa nakazała wstrzymanie prac. W związku z tym, na bazie istniejących już fundamentów, plany opracował inż. Stefan Sandfoss. Następnie swoją pomoc zaoferował architekt z Pucka, p. Liebert.

Poświęcenia kościoła przez ks. Pawła Stefańskiego odbyło się 13 czerwca 1933 roku.

Wystrój świątyni był tworzony na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Decyzje dotyczące wystroju kościoła podejmowali kolejni proboszczowie wraz z przedstawicielami parafii.

Witraż św. AntoniIlustracja - Ołtarz głównyFeretron - 1 stronaFeretron - 2 strona

Dzwon św. WojciechDzwon Najświętsza Maryja PannaDzwon św. Walenty

Na terenie parafii znajdują się:

a) cztery krzyże - 3 metalowe i 1 drewniany

b) dwie kapliczki: