2024-01-21

1. Niedziela Słowa Bożego.
    Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która przypomina nam znaczenie Pisma Świętego w życiu wierzących, a szczególnie w liturgii.

2. Dzień Babci i Dziadka.
    W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka.
    Żyjących odwiedźmy i złóżmy piękne życzenia, a za zmarłych ofiarujmy modlitwę.

3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.
    Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:30.

4. Kandydaci do bierzmowania.
    Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania jest dzisiaj o godz. 12:30.

5. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Po dzisiejszych Mszach Świętych jest zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ten cel.

6. Wizyta duszpasterska kolęda.
    W dniu dzisiejszym kończy się kolęda. Pozostała ulica Szynalewskiego, rozpoczęcie od godz. 14:00. Jest jeszcze możliwość kolędy dodatkowej, termin do uzgodnienia.

7. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    Jutro po Mszy Świętej będzie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii.

8. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Środa – Wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
    ● Czwartek – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.
    ● Piątek – Wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

9. Dzień Islamu.
    W piątek 26 stycznia będziemy obchodzić XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim.

10. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 i potrwa do godz. 20:15.
    O godz. 20:30 Msza Święta za Dusze w czyśćcu.

11. Msze Święte w soboty.
    Od najbliższej soboty zostaje wprowadzona wieczorna Msza Święta o godz. 18:00.

12. Podziękowanie.
    Bardzo dziękuję za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę remontowo - inwestycyjną. Zostało zebrane 1315 zł.

13. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.

14. Odszedł do wieczności.
    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Nimoth, l. 87.
    Msza Święta w miesiąc po śmierdzi będzie 15 lutego o godz. 7:45.
    Polećmy zmarłego Ryszarda miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…