2024-02-11

1. Niedzielny porządek Mszy Świętych.
    W dniu dzisiejszym Msze Święte są o godz. 7:30 i 17:00.

2. Róże Mężczyzn.
    Spotkanie Róż Mężczyzn dzisiaj o godz. 15:00.

3. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
    Dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość polską racją stanu.

4. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.
    W ramach Tygodnia Małżeństwa dzisiaj Teatr Grot przedstawi sztukę pt. Biały krzyż – szczegóły podane na plakacie.
    Zachęcam także do małżeńskiego gotowania – tematem kulinarnym jest Śledź jakiego nie znamy. Małżonkowie, którzy pragną wziąć udział we wspólnym gotowaniu, proszeni są o przygotowanie w domu 30 malutkich porcji śledzia na nowy dotąd nie znany sposób. Degustacja przyrządzonych potraw odbędzie się we wtorek w restauracji Maszop o godz. 19:00. Na uczestników czekają śledziowe niespodzianki.

5. Środa Popielcowa.
    ● W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu.
    ● Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
    ● W Popielec obowiązuje post ścisły:
        - wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
        - osoby od 18 do 60 roku życia są zobowiązane do powstrzymania się od pokarmów mięsnych i spożycia trzech posiłków w ciągu dnia w tym jeden do syta.

6. Walentynka dla życia.
    Na 16 czerwca planowany jest w naszej archidiecezji Marsz dla życia oraz Festiwal dla życia – są to dwie ewangelizacyjne inicjatywy, które mają na celu radosną promocję życia i rodziny w sposób, w jaki pojmuje je Kościół katolicki. Przygotowywane są koncerty, spotkania ze znanymi mówcami, atrakcje dla dzieci i wiele innych. W Środę Popielcową, po Mszach Świętych będzie można wesprzeć finansowo organizację tych wydarzeń.
    Organizatorzy dziękując za wszystkie ofiary i proszą o modlitwę w intencji dzieł.
    Więcej szczegółów na stronie: www.walentynkadlazycia.pl

7. Nabożeństwa wielkopostne.
    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:
    ● Droga krzyżowa w piątki:
        - Dzieci o godz. 17:00,
        - Młodzież i dorosłych o godz. 18:30.
    ● Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:00.

8. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.
    Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 10:30.

9. Kandydaci do bierzmowania i ich Rodzice.
    Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę o godz. 12.30.

10. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

11. Rekolekcje wielkopostne.
    Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w marcu i rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu.

12. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny, Gość Extra – o Wielkim Poście,
    ĽOsservatore Romano, List do Pani – o królowej Jadwidze w 650 urodziny, Trwajcie w miłości – miedzy innymi cztery artykuły o małżeństwie.