2024-03-03

1. Trzecia Niedziela Wielkiego Postu.
    Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

2. Róże Kobiet.
    Spotkanie Róż Kobiet dzisiaj o godz. 14:20.

3. Gorzkie żale.
    Zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00.

4. Święto Św. Kazimierza, królewicza.
    W poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Kazimierza, królewicza.

5. Pierwszy czwartek miesiąca.
    Po Mszy Świętej będziemy modlić się za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. Droga Krzyżowa.
    W piątek Drogi Krzyżowe:
    ● Dzieci o godz. 17:00,
    ● Młodzież i dorosłych o godz. 18:30.

7. Sakrament bierzmowania.
    Kandydaci do bierzmowania z naszej Parafii przyjmą sakrament umocnienia Duchem Świętym 9 marca o godz. 11:00 w Jastarni.
    Sakramentu będzie udzielał Abp Tadeusz Wojda SAC.

8. Niedzielny porządek Mszy Świętych.
    Za tydzień w niedziele 10 marca Msze Święte będą o godz. 7:30 i 10:30.

9. Rekolekcje wielkopostne.
    Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Jacek Nawrot z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – Karwinach.

10. Róże Mężczyzn.
    Spotkanie Róż Mężczyzn odbędzie się w przyszła niedzielę o godz. 14:20.

11. Taca na inwestycje i remonty.
    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii.

12. Bezpłatne badanie wady wzroku.
    Firma OPTO – MARZENIE zaprasza na bezpłatne badanie wady wzroku, które odbędzie się 21 marca w godzinach od 14:00 do 15:00 w przychodni JAS – MED w Jastarni, ul. Stelmaszczyka 5.

13. Podziękowanie.
    Serdeczne podziękowania składam za złożone ofiary na pomoc misjonarzom.
    Zebranych zostało 667 zł.

14. Różaniec siedmiu boleści.
    Dzisiaj można otrzymać bezpłatnie koronkę wraz z opisem, służącą do odmawiania Różańca siedmiu boleści. Ta modlitwa ma Imprimatur i nie jest konkurencją dla tradycyjnego różańca. O tę modlitwę prosiła Matka Boża, która objawiała się w Rwandzie w Kibeho. Objawienia zakończyły się w roku 1989 i zostały uznane przez Kościół w 2021 roku. Różaniec siedmiu boleści jest rozszerzeniem tajemnic Męki Chrystusa i ma prowadzić do zrozumienia zła grzechu, rodząc i potęgując skruchę oraz potrzebę ciągłego nawrócenia.
    Różańce zostały wykonane przez więźniów osadzonych w czterech pomorskich więzieniach.

15. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny oraz numer specjalny dwumiesięcznika: Historia Kościoła a w nim między innymi o inkwizycji, celibacie i arianizmie.