2024-03-24

1. Niedziela Palmowa.
    Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół celebruje misterium zbawienia, dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach swego ziemskiego życia, rozpoczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy, aż do błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania.

2. Paschaliki.
    Po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki wielkanocne.

3. Gorzkie żale.
    Zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:00.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
    Jest przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

5. Sakrament pokuty i pojednania.
    Bardzo proszę o duchowe przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych.
    Niech nie zabraknie przystąpienia do sakramentu spowiedzi.
    Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą i dodatkowo w Wielką Środę 27 marca od godz. 16:30 – będą zaproszeni kapłani.

6. Triduum Paschalne.
    Największe misteria ludzkiego odkupienia Kościół sprawuje co roku od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania.

7. Adoracja.
    Plan adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Bożym wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i zmieszczony na internetowej stronie parafii - kliknij <TUTAJ>.

8. Wielki Czwartek.
    Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00.

9. Wielki Piątek.
    Post ścisły obowiązuje:
       ○ osoby od 18 do 60 roku życia i polega na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia trzech posiłków w ciągu dnia w tym jednego do syta.
       ○ wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
    Droga Krzyżowa o godz. 14:30.
    Rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
    Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00.

10. Wielka Sobota.
    Post, zgodnie z tradycją, zachowujemy do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
    Święcenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się o godz.: 10:00, 12:00 i 14:00.
    Przy tej okazji będzie można złożyć rodzinną jałmużnę wielkopostną na rzecz ubogich.
    Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18:30.
    Świece – przynosimy świece na Wigilie Paschalną.

11. Zmiana czasu.
    Z 30 na 31 marca tj. z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną nastąpi przestawienie czasu o godzinę do przodu. Śpimy godzinę krócej.

12. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
    Msze Święte będą o godz.: 6:00 połączona z procesją rezurekcyjną i 10:30.

13. Podziękowania.
    ● Bóg zapłać składam za złożone w minioną niedzielę ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Zebranych zostało 1125 zł.
    ● Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali stacje Drogi Krzyżowej drogami naszej parafii, włączyli się w niesienie nagłośnienia i krzyża oraz odczytali rozważania stacji.
    ● Wyrazy podziękowania kieruję pod adresem Pań z Parafialnego Zespołu Caritas, które w nocy z piątku na sobotę podejmowały posługę wobec uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
    ● Dziękuje Parafianom, którzy adorowali Najświętszy Sakrament w czasie przyjmowania uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
    ● Serdeczne podziękowania składam osobom z ulic: Hallera i Szynalewskiego, które przyszły posprzątać kościół.

14. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, List do Pani i ĽOsservatore Romano.