2024-04-21

1. Czwarta Niedziela Wielkanocna.
    Rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Módlmy się zwłaszcza o dobre i święte powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej.

2. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Po dzisiejszych Mszach Świętych jest zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ten cel.

3. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii będzie w poniedziałek (jutro) po Mszy Świętej.

4. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
       GŁÓWNY PATRON POLSKI i ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ.
    ● Czwartek – Święto Św. Marka, ewangelisty.

5. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 i potrwa do godz. 20:15.
    O godz. 20:30 Msza Święta za Dusze w czyśćcu.

6. Gość specjalny.
    W przyszłą niedzielę będziemy Gościć w naszej Parafii Siostrę Esterę ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. Siostra pełniła służbę w Watykanie w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Będziemy mogli wysłuchać jej świadectwa z codziennych kontaktów ze Świętym. Zapraszam na godz. 15:00.
    Spotkanie z Siostrą odbędzie się o godz. 15:15.

7. Podziękowania
    ● Bardzo dziękuję za złożone w minioną niedzielę ofiary na tacę remontowo-inwestycyjną. Zostało zebrane 1089 zł i 5 Euro.
    ● Puckie hospicjum dziękuje za złożone w minioną niedziele ofiary w ramach Pól Nadziei na Pomorzu. Zebrana kwota wynosi 991 zł.

8. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.