2024-04-28

1. Piąta Niedziela Wielkanocna.
    Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
    W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym módlmy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców.

2. Gość specjalny.
    Gościmy w naszej Parafii Siostrę Esterę ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. Siostra pełniła służbę w Watykanie w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Zapraszam na godz. 15:00. Odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej będziemy mogli wysłuchać świadectwa Siostry z codziennych kontaktów ze Świętym.

3. Nabożeństwa majowe.
    W środę rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zapraszam na nabożeństwa majowe wg następującego porządku:
    ● Dzieci – poniedziałek, środa, piątek o godz. 17:00.
    ● Dorośli i młodzież – niedziela o godz. 15:00, w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.

4. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Poniedziałek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
    ● Środa – Wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.
    ● Czwartek – Wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
    ● Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.
       Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego o godz. 7:30 i 10:30.
       Nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 15:00.
       Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
    ● Sobota – Wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

5. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    ● Pierwszy czwartek miesiąca:
       Po Mszy Świętej będziemy modlić się za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
    ● Pierwszy piątek miesiąca:
       o Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
    ● Pierwsza sobota miesiąca:
       o Nabożeństwo ku czci Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy Świętej o godz. 7:00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    W sobotę odbędzie się całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 18:00.

7. Odwiedziny chorych.
    Osoby chore odwiedzę z posługą sakramentalną w sobotę przed południem.

8. Grupa Modlitwy Ojca Pio.
    Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

9. Róże Kobiet i Mężczyzn.
    W przyszłą niedziele zapraszam Róże Kobiet i Mężczyzn na wspólna modlitwę różańcową przed relikwiami Św. Wojciecha o godz. 16:00.

10. Peregrynacja relikwii św. Wojciecha.
    W niedzielę 5 maja rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Wojciecha w naszej Parafii i potrwa do poniedziałku 6 maja.
    Program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii - kliknij <tutaj>.

11. Podziękowanie.
    Bardzo dziękuje za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.
    Zebranych zostało 952 zł.

12. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.