2023-04-23

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

2. Przed kościołem, w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu, odbywa się zbiórka do puszek na rzecz wsparcia hospicjów.

3. Uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej będzie obchodzona w poniedziałek, 24 kwietnia.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w środę po Mszy świętej i potrwa do godz. 19.30.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 i potrwa do godz. 20.15.

6. Msza święta za dusze czyśćcowe będzie sprawowana w piątek o godz. 20.30.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka na pomoc w odbudowie domu pomocy w Krzywym Kole, który uległ spaleniu. Znajdowała się w nim placówka Caritas niosąca pomoc osobom niepełnosprawnym.

8. Wyrażam wdzięczność za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła.