2023-07-23

1. Witam serdecznie wszystkich Gości przebywających i wypoczywających na terenie naszej parafii. Życzę wszystkim dobrego wypoczynku i zapraszam do włączenia się w życie duchowe naszej parafii.

2. Obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Jako temat Ojciec Święty wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie”. (Łk 1,50)

3. Nabożeństwa sprawujemy w łączności z wieczorną Eucharystią.

4. Uczestników Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będziemy gościli w naszej parafii we wtorek, 25. lipca. Pielgrzymi przyjdą do naszego kościoła o godz. 12.00. Koordynacją posiłku dla naszych gości będzie się zajmował Parafialny Zespół Caritas. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze podarować produkty żywnościowe, to proszę dostarczyć je do kościoła dzisiaj do godz. 19.00 lub jutro do godz. 12.00.

5. Odpust ku czci św. Anny odbędzie się w Chałupach w środę o godz. 18.00.

6. Kaszubski Festyn Ewangelizacyjny odbędzie się w Jastarni przy molo w czwartek, 27. lipca od godz. 15.00 do godz. 22.00.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy rozpocznie się w piątek po wieczornej Eucharystii i potrwa do godz. 21.00. Następnie adorację do godz. 21.45 poprowadzi APDC.

8. Msza św. za dusze czyśćcowe będzie sprawowana w piątek o godz. 22.00.

9. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych.

10. PZC prowadzi sprzedaż kalendarzy parafialnych na przyszły rok oraz pamiątek. Dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

11. Podziękowania:

• Wyrażam wdzięczność wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na odpust rybacki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Swarzewie
    • Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na przyjęcie uczestników Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W minioną niedzielę zebraliśmy na ten cel 1353 zł i 50 gr.