2023-10-15

1. Dzień Papieski.
    Przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej uzdolnioną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.

2. Podziękowanie dla Zespołu Caritas.
    Bardzo dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za pomoc okazaną uczestnikom Pielgrzymiego Półmaratonu o Memoriał Jana Pawła II.

3. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.

4. Msze Święte w październiku.
    Msze św. w październiku w dni powszednie są sprawowane o godz. 18.00.

5. Nabożeństwa różańcowe.
    Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych:
    ● Dzieci – poniedziałek, środa, piątek o godz. 17.00.
    ● Dorośli i młodzież – niedziela o godz. 15.00 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.

6. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Poniedziałek – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
       45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
    ● Wtorek – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    ● Środa – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty,
       Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.
    ● Czwartek – Wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki , męczennika, Patrona „Solidarności”,
       Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
    ● Piątek – Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

7. Kandydaci do bierzmowania.
    Katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę (21.X) o godz. 10.00.

8. Zelatorzy Żywego Różańca.
    Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedziele (22.X) po nabożeństwie różańcowym o godz. 15:00.

9. Wspomnienie Św. Jana Pawła II.
    Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przypada w przyszłą niedzielę (22.X). Po Mszach Świętych będzie okazja do uczczenia relikwii naszego wielkiego Rodaka.

10. Niedziela Misyjna.
    Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną i z tej racji taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

11. Wypominki.
    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpocznie się zwyczajowy tydzień modlitw wspominkowych za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem. Wypominki z imionami można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego – bardzo proszę o czytelne wypisanie kartek i podanie imion w mianowniku.