2023-12-10

1. Niedzielny porządek Mszy Świętych.
    Dzisiaj Msze Święte w naszym kościele są o godz. 7:30 i 17:00.

2. Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
    Przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
    Modlitwą i ofiarą do puszki po Mszach Świętych wesprzyjmy Kościół na Wschodzie.

3. Opłatki i Świece wigilijne.
    Caritas Parafialny rozprowadza opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złożone ofiary będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

4. Róże Mężczyzn.
    Spotkanie Róż Mężczyzn dzisiaj o godz. 15:00.

5. Roraty.
    Zapraszam do udziału w roratach, które są odprawiane według następującego porządku:
    ● poniedziałek, środa, piątek o godz.18:00,
    ● wtorek, czwartek, sobota o godz. 6:30.

6. Świetlica w Kuźnicy.
    Pan Dominik zaprasza Dzieci do świetlicy w Informacji Turystycznej w środę 13 grudnia na przygotowanie i ozdabianie pierników świątecznych, które zostaną przekazane dla Domu opieki społecznej.

7. Kandydaci do bierzmowania.
    Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 10:00.

8. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Środa – Wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
    W tym dniu przypada 42 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
    ● Czwartek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
    ● Sobota – 53 rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu, uroczystości w Gdańsku.

9. Poświecenie medalików.
    W przyszła niedziele na Mszy Świętej o godz. 10:30 zostaną poświęcone medaliki Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

10. Paczuszka dla maluszka.
    Informacje na plakatach.

11. Tutka charytatywna.
    Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję: „Tutka charytatywna”. Dary można przynieść do zakrystii lub biura parafialnego do dnia 17 grudnia. Z otrzymanych darów zostaną zrobione paczki świąteczne dla potrzebujących.

12. Podziękowania.
    ● Bardzo dziękuję parafialnemu zespołowi Caritas i Panu Zbigniewowi za przygotowanie i poprowadzenie spotkania ze św. Mikołajem w dniu 6 grudnia.
    ● oraz nowo powstałemu Stowarzyszeniu POLANKA, Caritas parafialnemu i innym zaangażowanym osobom za zorganizowanie spotkania przy Choince Rybackiej w porcie, połączonego z wieloma atrakcjami.

13. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.