2023-12-17

1. Trzeci tydzień Adwentu.
    Rozpoczynamy trzeci tydzień Adwentu. W tym tygodniu szczególnie módlmy się o chrześcijańskie życie rodzin.

2. Opłatki i Świece wigilijne.
    Caritas Parafialny rozprowadza opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Złożone ofiary będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

3. Poświecenie medalików.
    Na Mszy Świętej o godz. 10:30 zostaną poświęcone medaliki Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

4. Roraty.
    Przed nami ostatni tydzień rorat. Serdecznie zapraszam do udziału w roratach, szczególnie tych, którym jeszcze nie udało się przyjść.
    Roraty są odprawiane według następującego porządku:
    ● poniedziałek, środa, piątek o godz. 18:00,
    ● wtorek, czwartek, sobota o godz. 6:30.

5. Sprzątanie kościoła.
    Mieszkańców ulicy Morskiej (Syberia) proszę o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt. Sprzątanie odbędzie się w środę 20 grudnia o godz. 10:00.

6. Sakrament pokuty i pojednania.
    W przygotowaniach do świąt niech nie zabraknie tego co najważniejsze – przygotowania duchowego. Okazja do spowiedzi jest przed każdą Mszą Świętą i dodatkowo w środę 20 grudnia od godz. 16:30 – będą zaproszeni kapłani.

7. Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z uczczeniem relikwii będzie w piątek po Mszy Świętej.

8. Podziękowania.
    ● Bardzo dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę remontowo- inwestycyjną.
    Zostało zebrane 1260 zł.
    ● Dziękuję za pomoc materialną okazaną Kościołowi na Wschodzie.
    Zebrane zostało 370 zł.
    ● Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w akcję Tutka charytatywna i Paczuszka dla maluszka.

9. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.