2023-12-24

1. Wigilia Narodzenia Pańskiego.
    Wieczerzę wigilijną przeżywajmy tradycyjnie: postnie, bezalkoholowo, niech towarzyszy jej zapalenie świecy, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Łk 2,1-14), wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

2. Opłatki i Świece wigilijne.
    Opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze otrzymać w zakrystii po Mszach Świętych.

3. Zbiórka na ogrzewanie kościoła.
    Po dzisiejszych Mszach Świętych odbędzie się zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ten cel.

4. Pasterka.
    Zapraszam do udziału w Pasterce dzisiaj o godzinie 24:00.
    Ofiary składane na tacę podczas tej Eucharystii będą przeznaczone na utrzymanie Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

5. Poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
    ● Msza Święta będzie sprawowana o godz. 10:30, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30.
    ● Rodzinne śpiewanie kolęd odbędzie się o godz. 15:00.
    Grających na instrumentach proszę o przyniesienie swoich instrumentów.
    ● Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

6. Wtorek 26 grudnia Drugi Dzień Świąt,
    Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika.
    ● Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego o godz.: 7:30 i 10:30.
    ● Taca z tego dnia będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

7. W kalendarzu liturgicznym.
    ● Środa – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
    ● Czwartek – Święto Św. Młodzianków, męczenników.
    ● Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez APDC rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 i potrwa do godz.20:15.
    O godz. 20:30 Msza Święta za Dusze w czyśćcu.

9. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
    W niedzielę 31 grudnia po Mszy Świętej o godz. 10:30 odbędzie się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2023.

10. Podziękowania.
    ● Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tutka charytatywna”.
    Wielkie podziękowania składam Parafialnemu Zespołowi Caritas, który z otrzymanych darów przygotował i przekazał świąteczną pomoc 7 rodzinom i osobom samotnym.
    ● Bardzo dziękuje Paniom i Panom, którzy przygotowali świąteczny wystrój naszej świątyni: choinki, stajenkę i wszelkie dekoracje.
    ● Serdeczne podziękowania składam Osobom z ulicy Morskiej, które przyszły gruntownie posprzątać kościół.
    Szczególne podziękowania kieruję do osoby, która nie mieszka na ul. Morskiej a przyszła i włączyła się w prace porządkowe.

11. Prasa katolicka.
    Do nabycia: Gość Niedzielny.

12. Odeszła do wieczności.
    W minionym tygodniu zmarła śp. Elżbieta Budzisz, l.95. Msza Święta w miesiąc po śmierdzi będzie 17 stycznia o godz.17:00.
    Dobry Jezu…